Nad isegi “ei näe tähti” ega unusta, kus nad on

Nad isegi “ei näe tähti” ega unusta, kus nad on

Veelgi olulisem on see, et teadlased on leidnud, et suitsetamiskeelud on suitsetajate käitumise muutmisel ebaefektiivsed. Keeldudega piirkondades on suitsetajad tõenäoliselt vähem proovinud suitsetamisest loobuda ning uuringud näitavad, et keelud mõjutavad enamasti seda, kus inimesed suitsetavad, mitte seda, kui palju. Kõrgemad sigarettimaksud on aga statistiliselt oluline tegur suitsetajate suitsetamisest loobumisel, mis tähendab, et hind on oluline suitsetamise leviku tõttu kogukonnas. Eelmisel kuul hääletasid Missouri valijad aga napilt alla ettepaneku tõsta sigarettide maks 17 -lt 90 sendilt pakilt, mis oleks ikkagi olnud riigi keskmisest 1,49 dollarist palju madalamal. See oli kolmas katse üheteistkümne aasta jooksul osariigis tubakamaksude tõstmiseks.

Meditsiiniteenuste osutajad, kohalikud kogukonnad ja avalik heaoluliikumine. Vaadake täielikku katvust

Vahepeal võitlevad St. Louis’i elanikud, eriti lapsed, hingamisprobleemidega. Vastavalt astma sõbralikule St. Louis’ile on kogukonna programm, mille eesmärk on aidata kooliealistel lastel ja teismelistel hingamisteede haigusi hallata, St. Louis’i suurlinnapiirkonnas astmat põdevate laste arv on peaaegu kolm korda suurem kui riigi keskmine. Hoolimata mitmete kogukondlike algatuste jõupingutustest, ravitakse haigust sageli halvasti, kuna puudub juurdepääs hooldusele ja haridusressurssidele. Louis’i lastehaiglas on astma patsientide vastuvõtmise põhjus number üks ja maakonna kiirabi külastuste määr astmaga seotud juhtumite korral alla 15-aastaste laste seas on 52 protsenti kõrgem kui ülejäänud Missouris.

Teatud piirkonna kogukonnad võitlevad astmaga rohkem kui teised, viidates keerulistele algpõhjustele, mis on lapsepõlves hingamisprobleemide leviku aluseks selles piirkonnas. 2008. aastal moodustasid afroameerika lapsed 91, 9 protsenti astmaga seotud kiirabi külastustest St. Louis Citys, mis on üheksa korda suurem kui valgete laste seas. Ida -St. Louis’is, mis asub Illinoisi osariigis St. 44 protsenti Ida -Louis’i elanikest elavad sissetulekust alla föderaalse vaesuspiiri.

Kui suitsetamise määr on ülejäänud riigist 19 protsenti kõrgem ja hinnanguliselt 2,13 miljardit dollarit iga -aastaseid tervishoiukulusid, mis on otseselt seotud suitsetamisega Missouris tervikuna, St.

Selliste süsteemsete probleemide lahendusi varjab ressursside ja hariduse puudumine ning suhtumine tervisesse. "Ellujäämisvajadused on tähtsamad kui pikaajalised ennetusvajadused," selgitas üks osaleja kolmapäeval St. Tema kommentaarid osutasid tohutule hulgale pakilistele igapäevastele probleemidele, nagu vaesus, vähene haridus ja ehitatud keskkonnaga seotud probleemid, nagu reostus, mis tuleb ületada lahingutes kogukonna parema tervise nimel.

Nagu üks teine ​​osaleja ütles, viib see selleni "bändioperatsioonid" piirkonna terviseprobleemide kohta, mis on vaid ajutised lahendused struktuuriprobleemidele. Kuigi tippkohtumise paneelid ja osalejad keskendusid suuresti linna rahvatervise probleemide algpõhjuste analüüsile, nõustusid paljud, et tegelikud muutused sõltuvad laiaulatuslikest muutustest suhtumises ja lähenemisviisis raskustes olevaid kogukondi mõjutavatesse sotsiaalsetesse, majanduslikesse ja keskkonnaprobleemidesse.

Jaapan domineerib pikaealisuse üle.

115-aastane Jiroemon Kimura tunnistati 17. detsembril maailma vanimaks inimeseks. [AP]

Jaapanlane sai sel nädalal maailma vanimaks inimeseks, olles elanud kolme sajandi jooksul 115 aastat.

Jiroemon Kimura, Tokyo, on "armastavad eriti punast oakooki ja riisi," ja oma kehaehitusega mehele kohane veedab suurema osa päevast voodis. Kui ta teeb veel vaid 9 päeva, kuni 28. detsembrini, on ta kõigi aegade vanim elav mees.

Õige geenide, toitumise ja elustiili kombinatsiooni leidmine, et jõuda maailma vanimana, tundub ilmselt palju nagu Stephen Kingi „Pikk jalutuskäik” – teid ei tähistata selle pärast, et olete teatud vanuseni jõudnud, vaid jätkamise pärast et oma teed pidevalt edasi liikuda, samal ajal kui konkurents teie ümber langeb. Ja siis, kui olete viimane, kes seisab, võite sama hästi jätkata, sest kuule, jõudsite nii kaugele.

Endine valitsev maailma vanim inimene, Iowa osariigi Dina Manfredini, suri esmaspäeval, 115. eluaastal. Enne seda langes kuu alguses jooksust välja Gruusia Besse Cooper. Ta oli jõudnud 116 -ni.

Olenemata sellest, kuidas te end kestvusvõistlustesse suhtute, tuli Cooperi surmaga lõpp, kui ameeriklased olid nendes eriti head. See tähendab, et enam ei kiideta heaks tema tüüpilist Ameerika söömislaadi- ta väitis, et ta ei söönud kunagi rämpstoitu, välja arvatud aeg-ajalt kartulikrõpsud, ja kuigi ta loetles oma lemmikroogade hulgas peekoni, mune ja praetud kana, lisab ta poeg et ta "sõi palju köögivilju."

Selle asemel on uue maailma vanim naine Koto Obuko 114 -aastane ja pärit ka Jaapanist. Nii et paljud 2013. aasta uusaastalubadused hõlmavad tõenäoliselt erinevusi madala rasvasisaldusega ja madala suhkrusisaldusega Jaapani dieedis, mida tunnustatakse laialdaselt riigi üldise pikaealisuse tõttu koos selle universaalse tervishoiusüsteemiga.

Ja Jaapani vanimaid inimesi toetab tugev talumeeskond. Eelmisel nädalal avaldatud ülemaailmse haiguskoormuse uuring avaldas riigi riikliku oodatava eluea nimekirjas esikohale: meestel 79 aastat ja naistel 86 aastat (ülemaailmselt keskmiselt 67 ja 73). Samuti on nad kõigist teistest ees "tervislik eluiga," see tähendab, et nad naudivad umbes 70 aastat, enne kui hakkavad kannatama pikaajaliste haiguste ja puude tõttu. USA -s võivad mehed ja naised eeldatavalt elada 76 ja 81 eluaastani ning hea tervise juures oleme maailmas 32. kohal. Kui USA soovib oma vastupidavust tõsta ja oma positsiooni taastada, peavad ameeriklased tegema mõningaid muudatusi.

Eile õhtul viibis USA riigisekretär New Yorgis haiglas, et ravida ja jälgida ajuveeni tromboosi. Tema arstid ootavad täielikku paranemist. Mida see tähendab

Molly Riley/Reuters

Me näeme seda kogu aeg. Keegi lööb pähe, mis ajab nad hetkeks uimaseks. Nad ei kaota teadvust. Nad isegi ei tee "näha tähti" või unusta ära, kus nad on. Nad võivad kukkuda kodus, suusaradadel või üritades lapselastele näidata, et nad mäletavad rulluisutamist. Võib -olla on neil valutav peavalu ja mõni pearinglus, mis lihtsalt ei kao.

Siis, umbes 2-3 nädalat hiljem, märkab nende pere mälus ja isiksuses mõningaid peeneid muutusi või süvenevad peavalud. Nende arst saadab nad aju CT -skaneerimisele ja nende lõuad langevad lahti, kui nad kuulevad: "Teil on verehüüve, mis surub aju ülaosa alla. Me nimetame seda subduraalseks hematoomiks." Edasi ütleb arst: "Võimalik, et vajate ajuoperatsiooni."

See oli see, mida mõned spekuleerisid, oli probleem, mille tõttu sekretär Clinton haiglasse sattus eile, kuna välisministeeriumi pressiteates öeldi, et see oli seotud kukkumisega peavigastusega kuu alguses. Aruanded, mida arstid talle andsid, polnud sellel mõttekas "vere vedeldajad" tema probleemi ravimiseks. Me ei teeks seda kunagi kellelegi, kellel on aju ümber verehüüve – kui see pole üldse subduraalne hematoom, vaid tromb veresoones. Viimased teated "venoosse siinuse tromboos" tähendab just seda. Arstide jaoks on see loogiline, kuid mida see tähendab ja kuidas võib miski, mis kõlab nii tõsiselt nagu aju verehüüve, olla nii positiivse prognoosiga?

Verehüübed ja aju

Insult, mis on põhjustatud aju verehüübedest, on tavaliselt purunenud veresoone verejooks. Verehüüve aju peal pärast traumat on subduraalne või epiduraalne hematoom ja nõuab tavaliselt verehüübe eemaldamiseks operatsiooni. Need on väga ohtlikud – Liam Neesoni abikaasa Natasha Richardson suri Kanadas suusatades kerge peavigastuse tagajärjel epiduraalsesse hematoomi. Kuid sekretär Clintoni venoosse siinuse tromboos on pärast haruldast peavigastust väga haruldane ja üsna haruldane.

Veri kantakse südamest ajju kõrge rõhu all neljas põhiarteris. Nii nagu mujal kehas, naaseb veri südamesse mitmete madala rõhuga veenide kaudu. Ajus on erinev see, et on mitmeid väikeseid "siinused" mis sarnanevad järve toitvate jõgedega ja on väikesed veenid, mis tagastavad ajust vere kehasse. Üks neist, mida nimetatakse põiksiinuseks, asub kõrva taga (kus pressiteadetes on öeldud, et Clintoni tromb oli asunud), kolju sees ja on traumade suhtes haavatav. Normaalsetes tingimustes voolab veri aeglaselt siinusest, kuid see võib hüübida (tromboos) mitmel põhjusel, sealhulgas rasedus, vähk, infektsioon, peavigastus ja teatud ravimid.

Millised on sümptomid?

Venoosse tromboosi diagnoosimine võib olla väga raske ja võib juhtuda, et sekretär Clintoni probleem tuvastati kas rutiinsel aju skaneerimisel või tema sümptomid suurenesid pärast põrutust. Sümptomiteks võivad olla peavalud või ajutised kognitiivsed häired või segasus, nõrkus või kõnehäired või krambid. Selliste sümptomite kohta Clintoni puhul teateid ei ole.

Kuidas seda ravida?

Parim on proovida hüübimist lahustada või vähemalt vältida selle suuruse suurenemist. Selleks kasutatakse samu ravimeid, mida kasutame jalgade veenide trombide, tromboflebiidi raviks. Sõltuvalt konkreetsest patsiendist ja tema arstist võivad nad valida erinevaid viise "õhuke" verd või hoidke seda hüübimise eest. Kõige tavalisem on hepariini manustamine käsivarre veeni intravenoosse tilgutiga. Vere hõrenemise või antikoagulatsiooni astet saab hoolikalt jälgida regulaarsete vereanalüüsidega. Kui kõik on stabiilne, alustatakse suukaudse ravimi varfariiniga ja lõpuks võib hepariini IV tilguti katkestada. Kuigi see võib varieeruda, jääb enamik patsiente suukaudsele antikoagulandile 3-6 kuuks.

Loodetavasti on ravi edukas, verehüübed lahustunud ja tüsistused ära hoitud. Uue aasta saabudes soovime sekretär Clintonile kiiret ja täielikku paranemist.

Meie probleemi raamistamine seoses "kulusid" on tegeliku väljakutse – kuidas kulude kasvu aeglustada – eksitus.

tombothetominator/Flickr

Ükski eelarvepoliitika sündmus pole täielik ilma kaebliku hüüdeta, et tervishoiukulud on kontrolli alt väljas. Sellest fraasist on saanud retoorilise küttekeha vorm, mida kasutatakse sageli selleks, et mõista, et poliitikakujundajad on turujõudude ees abitud ja ainus viis selle vähendamiseks "kulusid" on kas kasu vähendamine või normimine.

Vaatame, milline fraas on "tervishoiukulud" tähendab tõesti. Selgub, et kõik kasutavad seda mõistet millegi erineva tähendamiseks. Poliitikud räägivad kuludest, viidates föderaal- ja osariigi kulutustele tervishoiule. Kui haiglate administraatorid ja arstid räägivad tervishoiukuludest, peavad nad tavaliselt silmas oma tootmiskulusid, raha, mida nad kulutavad https://wwwtooteulevaade.top/ patsientide hooldamiseks vajalikele vahenditele. Ettevõtete juhid kasutavad mõistet tervishoiukulud, kui nad tegelikult tähendavad kindlustuse hinda või summat, mille nad kulutavad oma töötajate tervisekindlustusplaanidele. Samal ajal kurdavad kõik taskukulusid, summat, mida patsiendid peavad arsti kabinetis ja apteegiletis ületama, olenemata sellest, millist arve osa kindlustus katab.

Ja hind on veel üks mõiste, mis tähendab midagi muud sõltuvalt sellest, kes seda juhtub kasutama. See tekitab segadust isegi ekspertide seas, rääkimata avalikkusest, ja see takistab avameelset arutelu selle üle, kuidas rahvas saab keskse väljakutsega toime tulla: et kulutame üha rohkem tervishoiule, nägemata samaväärseid edusamme tervist.

Selge suhtlemise huvides pakume kolmele sõnale välja kolm erinevat määratlust: kulu, hind ja kulutused. Alustame kuludest. Lihtsaim ja mõistlikum kasutamine "tervishoiukulud" on seotud tervishoiuteenuste tootmiskuludega. Patsiendile kompuutertomograafia tegemiseks peab haigla ostma skanneri. See peab maksma ka tehnoloogile skaneerimise läbiviimise eest ja radioloogile selle lugemise eest – rääkimata haiglahoone enda eest tasumisest, toolidest ooteruumis, vastuvõtust infolauas ja väljas asuvast parklast. mis on skaneerimise maksumuse komponendid.

Hind on see, kui palju haigla skanneri eest maksab või kui palju kindlustusandja maksab haiglale patsiendi eest, et ta saaks skannida. USA -s on hinnad kõigele, alates CT -skannimisest kuni kontorikülastuseni kuni intensiivravi osakonnas viibimiseni kõrgemad kui mujal maailmas. Isegi USA -s ja samas kogukonnas võivad erinevad haiglad sama teenuse eest nõuda metsikult erinevaid hindu.

Asja teeb veelgi hullemaks asjaolu, et meditsiinitoodete ja -teenuste hindadel ei ole nende tegeliku väärtusega tervise parandamisel palju pistmist. Kui võtta vaid üks paljudest näidetest, siis valikuline angioplastika (operatsioon südame ahenenud veresoonte taasavamiseks) ei hoia ära südameatakke ega vähenda stenokardiat (valu rinnus) paremini kui ainult uimastiravi. uimastiravi operatsiooni saamiseks. Ometi on angioplastika hind kümneid tuhandeid dollareid kõrgem kui ravimteraapia. Kui me maksaksime tervishoiu väärtuse eest, tooksid kaks võrdselt head võimalust umbes sama hinna.

Viimane ametiaeg on kulutused, ilmselt kõige olulisem neist kolmest. Lihtsaim viis selle määratlemiseks on konkreetse inimrühma eest teatud aja jooksul makstud dollarite koguarv. Kõige tavalisem näide on riiklikud tervishoiukulutused üle aasta, mis eelmisel aastal ulatus 2,7 triljoni dollarini. Võite rääkida ka kulutustest teatud tüüpi teenustele, näiteks kõik aasta jooksul tehtud CT -skaneeringud. Sellisel juhul sõltub meie kulutatav summa nii skannimise eest makstavast hinnast kui ka saadud skaneeringute arvust või hinnast, mis on korrutatud kogusega.

Siin on põhjus, miks need erinevused on olulised. Põhjus, miks peaksime oma kasvava riikliku tervishoiuarve pärast muretsema, on see, et tervishoiukulutused kasvavad kiiremini kui ülejäänud majandus. Kongressi eelarvebüroo hinnangul pühendame praeguste hindade juures aastaks 2080 tervishoiule peaaegu kogu föderaalse eelarve ja umbes 50 protsenti SKP -st. Kui mõtlete föderaalsele võlale, mõelge tervishoiule.

Muidugi on tervishoiukulutuste nii kiire tõusu põhjuseks muidugi see, et kõik, alates tervishoiutöötajast kuni narkootikumide ja CT -skanneriteni, tõuseb kiiresti. Kuid kulutuste suurenemise murettekitavam põhjus on kõrgtehnoloogiliste eriteenuste hulk, mida me teeme.

Related Articles